Információk

„AM” Kategória

„AM” Kategóriához szükséges feltételek a jelölt beiskolázásához

• írni olvasni tudás
  • jelentkezési lap kitöltése
  • 13 év 6 hónaposan beiskolázható
  • 13 év 9 hónaposan Kresz elméleti vizsgára való bocsátható

A beiskolázás további feltétele, hogy megfeleljen a Korm. rendeletben meghatározott közlekedés biztonsági feltételeknek. Az ügyféllel írásbeli szerződést kell kötni!!! A 18 életévét be nem töltött esetében, a szülővel kötünk szerződést, s Ő is aláírja. A szerződés Írásban bontható fel,az igénybevett szolgáltatás díjának rendezése után. Amennyiben a hallgató kedvezményben részesült úgy köteles a kedvezmény mértékét kifizetni. A tanuló áthelyezőt három munkanapon belül kapja meg.

Vizsgák:

Az elméleti tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül kell lenni az első elméleti vizsgára jelentkezésnek, ill.      a tanfolyam kezdésétől számított 12 hónapon (1 éven) belül valamennyi elméleti vizsgatárgyból sikeres vizsgát kell tenni. Ennek nem teljesítése esetén vizsgára lejelenteni csak új elméleti tanfolyam elvégzését követően lehetséges.
Ez a változás 2013. okt. 1.től lép életbe!!
Vizsga helye: BAZ.megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály
Címe: 3527 Miskolc József A u.20.

A gyakorlati  vizsga feltétele,a 14 élet év betöltése, és a tanuló az előirt óraszámokat és teljesítendő km távolságot levezette.

Sikeres vizsga esetén, a negyedik munkanap után a BAZ.megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztályán,személyesen veheti át a vizsga igazolását, az egészségügyi kártya bemutatásával. Az okmányirodában szükséges a személyigazolvány, vizsgaigazolás és a 4000-ft.illeték megfizetése. A jogosítvány elkészítése kb. két hét.

Egészségügyi vizsga:

Ennek vizsgáját igény szerint, illetve a kiadott vizsgaidőpontokra szervezzük. A vizsgáztatást a Megyei Vöröskereszt végzi. Címe: 3525 Miskolc,Győri-kapu 123.sz. A vizsgára készülés tanfolyam formájában történik, melynek szervezése az elméleti vizsga utánra esik . Az E.ü. vizsga helye: 3525 Miskolc, Városház tér 2. Az elsősegélyt nyújtó tanfolyam, vizsga alól felmentést az kaphat, aki az egészségügy területén meghatározott végzettséggel rendelkezik,vagy aki, 1984.január 01-je és 1992.december 31-e között,”A”,”M””K”Járművezetői Igazolvány szerzett. Az E.ü. vizsga nem veszti érvényét.

A lap tetejére