Információk

„K” Kategória /Lassú jármű/

„A” Kategóriához szükséges feltételek a jelölt beiskolázásához

• Írni és olvasni tudás
  • jelentkezési lap kitöltése
  • 15 év 6 hónap beiskolázható
  • 16 életév betöltésével Kresz elméleti vizsgára bocsátható

A beiskolázás további feltétele, megfeleljen a GKM rendletben meghatározott közlekedés biztonsági feltételeknek. Az ügyféllel írásbeli szerződést kell kötni!!! A szerződés Írásban bontható fel,az igénybevett szolgáltatás díjának rendezése után. Amennyiben a hallgató kedvezményben részesült úgy köteles a kedvezmény mértékét kifizetni. A tanuló áthelyezőt két héten belül kapja meg.

Elméleti : 12 óra Közlekedési alapismeretek

Elméleti vizsga helye: KAV BAZ. megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály

Sikeres vizsga esetén, a negyedik munkanap után a BAZ.megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztályán,személyesen veheti át a vizsga igazolását, az egészségügyi kártya bemutatásával. Az okmányirodában szükséges a személyigazolvány, vizsgaigazolás és a 4000-ft.illeték megfizetése. A jogosítvány elkészítése kb.két hét.

A hallgató jogai:

• A szolgáltatásért járó tandíjért, az előzőekben részletezett szakszerű képzésben részesülni.
  • A befizetett tandíjról számlát kérni.
  • Kérésre oktatót, képzőszervet változtatni.
  • Panasszal, kéréssel az iskolavezetőhöz, illetve a BAZ.megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztályhoz fordulni. igénybevételét szüneteltetni a fent leírtak figyelembevételével.

A hallgató teendői (az iskola által kiadott és szóban megtartott tájékoztató alapján!):

• A jelentkezési nyomtatványok adatainak igazolása (személyigazolvány, orvosi alkalmassági igazolás, bizonyíztvány és annak fénymásolata).
  • Az elméleti és gyakorlati órákon részt venni, hiányzás esetén azokat pótolni.(megengedett max  10%)
  • A gyakorlati foglalkozásokról való hiányzást az oktatónak legalább 12 órával előtte bejelenteni.
  • Ennek elmulasztása esetén a le nem vezetett órákat be kell fizetni alap óradíjon az iskolánál!
  • A szolgáltatásért járó tandíjat, részletfizetés esetén a megadott határidőig, de legkésőbb a forgalmi vizsga időpontjáig befizetni.
  • A vizsgákra a személyi igazolványát is magával hozva, a megfelelő öltözékben (zárt lábbeli) megjelenni.
  • A vizsgákról történő hiányzást igazolni. Betegség esetén orvosi igazolással is. Más egyéb jellegű hiányzást pedig a befizetett pótvizsgadíjas csekk befizetését igazoló szelvény iskolánkhoz való leadásával.

Képzőszerv jogai:

• Díjhátralék esetén a tanuló képzését szüneteltetni, illetve annak kiegyenlítéséig a tanuló  áthelyezés felfüggesztése.
  • A képzést szüneteltető tanulóval szemben az időközben bekövetkezett díjváltozásokat  érvényesíteni.
  • A tanfolyam árváltozásának jogát fenntartjuk, amennyiben ezt rajtunk kívülálló okok indokolják (üzemanyagárak, óraszámváltozás)

Képzőszerv kötelességei:

• A tanfolyamra történő felvétel előtt a tanulóval írásbeli szerződést kötni.
  • Felelőssége a teljes képzési szolgáltatásra kiterjed, beleértve a vizsgaügyintézéseket is.
  • Biztosítani a képzés előírt feltételeit.
  • A szolgáltatást az előírt rendeletek és szabályzatok által meghatározott módon végezni.
  • A jelentkezőt a vállalkozási feltételekről tájékoztatni.
  • A befizetett tandíjról számlát adni.
  • A hallgató adatait bizalmasan kezelni, illetéktelenek hozzáférhetetlenségét biztosítani.
  • Halasztás esetén a hallgatót 60 nappal korábban a képzési idő lejártáról írásban tájékoztatni.

Felügyeleti szerv:
KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont
1119 Budapest Than Károly u. 3-5.
Tel: 46/500-010
Innovációs és Technológiai Minisztérium
1011 Budapest Fő u. 44-50. Pf. 1. E tájékoztató a 24/2005(IV.21.) GKM rendelet alapján készült, mely a Felnőttképzési és Vállalkozási szerződés mellékletét képezi.

A lap tetejére